Informatycy

Informatyka to nasza pasja


#1 2011-10-12 19:47:09

Krzychu

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 25
Punktów :   

Windows XP informacje, opinie.

Microsoft Windows XP (nazwa robocza Whistler) – wersja systemu operacyjnego Windows z rodziny Microsoft Windows NT (oparty na jądrze NT) firmy Microsoft, wydana oficjalnie 25 października 2001. Koniec wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego planowany jest na 8 kwietnia 2014.

Windows XP w wersji Home jest oficjalnym następcą systemu Windows Millennium Edition, w wersji Professional jest następcą Windows 2000. Nazwa XP pochodzi od angielskiego słowa eXPerience , czyli doświadczenie, doznanie.

Dlaczego tak krótko ? A no dla tego, że chyba wszyscy znają ten system operacyjny. Powiem nawet więcej, jeśli ktoś go nie zna, a zna Windowsa 98, to nie będzie miał problemów z przyswojeniem budowy tego systemu. Łatwy w obsłudze, prosty, przejrzysty i dosyć ładny (taka 98 po Make-upie). Rzadko zdarzały mi się krytyczne błędy w tym systemie, a właściwie to miałem takowy tylko raz. Poleciłbym go tym, którzy posiadają stare komputery lub bardzo zależy im na możliwościach obliczeniowych komputera. XP nie posiada jakiś (według mnie) niepotrzebnych upiększeń graficznych typu przejrzystość okien, czy animacje dla otwierania okien. Co jest niepotrzebne - można wyłączyć. Do XP'ka dodawano wiele łatek systemowych (Service Packów) co spowodowało, że system jest bardzo dobrze dopracowany. Jeśli chodzi o aktualizacje to 2014 roku zakończą ich wydawanie, ale nie martwmy się, bo aktualizacje dodawane aktualnie do systemów opierają się bardziej na uzupełnianiu luk w oprogramowaniu antywirusowym. Jeśli posiadamy dobrego antywirusa to nie mamy się o co martwić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.runepl.pun.pl www.jlb-clan.pun.pl www.pokemonwaterelements.pun.pl www.animp-pw.pun.pl www.rizfzaoczni.pun.pl